שירותים נלווים

עולם האינטרנט והאתרים הוא עולם שלם אבל וירטואלי – אנחנו לא תמיד יודעים להבין מה אנחנו רואים, ומה המשמעות של כל פעולה שאנחנו עושים.
לשמחתנו – כל הזמן יש תהליכים שמבוצעים על ידי גרומים רישמיים על מנת להקל על המשתמש הפשוט להבין וליישם את הדברים גם בעולם הוירטואלי.

אבל תמיד כדאי להתחיל בבסיס צעד אחד צעד – וכמו שלעסק שלכם יש שם, יש כתובת, לוגו כדי שיזהו אותכם בעולם האמיתי – גם בעולם הוירטואלי זה נדרש, רק שבעולם הזה השמות מעט שונים.

רכישה וניהול דומיין

דומיין הוא כמו שם העסק שלכם בעולם הוירטואלי.
עולם המחשבים והאינטרנט עובדים בצורה של 1 או 0, מחשב יודע לתרגם צירופים 1 ו-0 שונים לידי פעולה שהוגדרה לו, ולכן כאשר יש לנו שרת שמספק לנו שירותים לאתר שלנו – יש לו כתובת IP – כתובת מספרית כלשהי, במילים אחרות – תעודת הזהות של השרת שמפורסמת ברחבי הרשת על מנת שיהיה ניתן להגיע אליו דרך האינטרנט (הדפדפן שלכם).
כיוון שמי שגולש באינטרנט הם בני אדם – מאוד קשה לזכור צירוף וסדר של מספרים כדי לגשת לאתר כזה או אחר – לכן יצרו קישור בין מילים שאנחנו מכירים לבין מספרים – אותן מילים נקראות דומיין, אנחנו מכירים את זה בצורה הכי פשוטה כגון:

  • www.google.co.il
  • www.facebook.com
  • www.walla.co.il
  • www.ynet.co.il

ויש עוד אינסוף דוגמאות.
כאשר אתם רוכשים דומיין, אתם בעצם רוכשים זכויות זמניות על השם הספציפי שבחרתם, אותו דומיין יהיה בבעלותכם כל עוד אתם מחדשים אותו – דומיין הוא נכס לכל דבר – לכן ברישום דומיין אתם תמיד צריכים להיות הבעלים הבלעדיים שלו.

באמצעות הדומיין ניתן להתחבר למגוון שרתים שכל שרת מספק שירות אחר – בהתאם לצרכים שלכם, בין אם זה שרת שמציג את אתר האינטרנט שלכם, ובין אם זה שרת שמספק לכם שירותי דואר וכו'.

שירותי דואר אלקטרוני

ואם כבר הזכרתי את נושא הדואר האלקטרוני – בואו נדבר על זה קצת יותר…

הרבה פעמים יוצא לנו לקבל הודעת דואר (מייל) מחברות שונות שאנחנו בתיקשורת איתן, בעולם האמיתי אנחנו מקבלים מכתב פיזי לתיבת הדואר שלנו, על המעטפה יופיע סמל (לוגו), כתובת החברה, לפעמים פרטי התקשרות ועוד שאר פרטים מזהים.

גם בעולם האתרים והאינטרנט קיים השירות של שליחה וקבלת דואר, היום השירות הנפוץ ביותר הוא שלח חברת Google שיצרה את Gmail דרכו אנחנו שולחים ומקבלים מיילים על בסיס יומיומי.

כשאנחנו בונים את אתר האינטרנט שלנו לפעמים עולה השאלה האם אני צריך לשלם עבור שירותי דואר?
התשובה שלי היא חד משמעית – כן. הדואר האלקטרוני הוא חלק בלתי נפרד ממיתוג העסק, האם בעולם האמיתי הייתם מוותרים על כך שכשאתם שולחים דואר ללקוחות, יראו שם אחר?
לכן מומלץ להשתמש בשירותי דואר אלקטרוני עם שם הדומיין שלכם, ככה קל יותר לזהות שדבר הדואר הגיע ממקום מהימן, ומיתוג העסק שלכם רק מתחזק מול הלקוח הסופי.


אז במקרה ואתם רוצים לרכוש דומיין ולא יודעים מה כדאי, איפה וכו' – אתם יותר ממוזמנים להתייעץ איתי ונבדוק את הנושא הזה יחד.
גם אם כבר יש ברשותכם דומיין, אבל אתם לא יודעים איך לנהל אותו, איך לתפעל ואיך להוציא ממנו את המיטב – אני לרשותכם.

כמו כן – אני עובד עם שירותי הדואר של חברת Google – שירות שהוא פשוט לתפעול, והכי קל לחבר אותו לאתרי אינטרנט כדי לשלוח מהאתר הודעות ללקוחות על הרכישה שהם ביצעו או על כך שהפרטים שלהם נשלחו בהצלחה – והכל תחת שם אחד ממותג.

אני כאן...
השאירו פרטים ואחזור אליכם.
במה אוכל לעזור היום?
אני כאן...
השאירו פרטים ואחזור אליכם.
במה אוכל לעזור היום?